Český pohár žáků – 1.místo

Český pohár starších žáků ve volejbalu – 1. místo – 6 výher…

O víkendu žáci VK PEGAS Znojmo – Přímětice dokázali, že umí hrát jako tým… Velice těžká skupina ČP, kde 7 týmů ve dvou dnech hraje systém každý s každým na 2 vítězné sety. Znojemský tým tvořilo 8 hráčů / 6 zkušených doplnili 2 mladší a nadějní… Tzv. povinná vítězství 2:0 nad Č.Třebovou, Ostravou, N.Jíčínem B – relativně snadné vítězství, kdy naše kvalitní hra je založená na organizovaném systému hry a rozložení útočné síly mezi více hráčů – tím jsme přehráli naše soupeře…
Utkání s Volejbalem Brno je jiné kafe… Náš dlouholetý regionální rival má zázemí velkoklubu, extraligová družstva od kadetů až po muže a náš klub je tím menším, který se snaží na Brno vždy vytáhnout… 1. set hrajeme ustrašeně, soupeř je důraznější, my nedodržujeme taktiku a vzdáváme to – prohráváme 14:25. Důrazná přestávka – „mytí hlav“ – burcování a ejhle… Naprosto jiný projev celého týmu – začínáme plnit taktiku, bojujeme a soupeře z Brna dostáváme pod obrovský tlak my… Výhra ve 2. setu 25:18. Na rozhodující 3.set není třeba kluky motivovat – hrajeme dobře jako tým. Od začátku sety dobře podáváme a daří se nám bránit 2 nejlepší útočníky Brna. Zápas má náboj i kvalitu, což oceňují i diváci a ostatní týmy, kteří utkání sledují. Daří se nám téměř vše a soupeře jednoznačně porážíme 15:5 /porážíme BRNO 2:1 na sety/ a radujeme se všichni jako jeden muž skutečně – opravdově – skvělý zážitek!!!
K vítězství v turnaji nám stálo v cestě ještě družstvo Blue Volley Ostrava, které porážíme po velmi pěkném a vyrovnaném boji 2:1, kdy se hrálo vždy až do koncovek setů vyrovnaně. Moc pěkný zápas. Poslední utkání – spíše formální nás čekala Opava, které přijela na nedělní utkání s mladšími žáky. Snadné vítězství 2:0 a potvrzení, že jsme právem celý turnaj vyhráli a postoupili mezi nejlepších 7 týmů z celé Moravy!!!

Tomáš Krejčí, Zdeněk Švaříček, Matyáš Rozsypal, Bedřich Petrášek, Jakub Klajmon, Tomáš Špaček, Šimon Sadílek a Robert Knebl – všichni kluci jsou bohatší o týmový úspěch i vlastní prožitky ze hry…