Minivolejbal na Festivalu Sport Life !

Minivolejbalisté VK Pegas Znojmo na Festivalu Sport Life

Festival Sport Life na brněnském výstavišti, který je propagací sportu, tance a zábavy, přilákal od 9. do 12. listopadu 48 tisíc návštěvníků a znojemský VK Pegas Znojmo byl u toho, a to v roli aktivního účastníka. V pavilonu G2, kde se otevřela Family Hall, si mohli dospělí i děti vyzkoušet několik desítek sportů – od hokeje, veslování, gymnastiky přes curling, kolečkové lyže až po tanec či minivolejbal a horolezectví. V tradičním turnaji barevného minivolejbalu se utkaly týmy všech barev ze tří měst, a to ze Znojma, Brna a Letovic. Každý vyhraný zápas pak přinesl městu bod, a tudíž i celkové vítězství. Atmosféra byla skvělá, fandily si nejen děti navzájem, ale i kolemjdoucí návštěvníci, pro které byl možná i tento sport novinkou. Pohár Jihomoravského kraje získaly děti z VK Pegas Znojmo – Přímětice s celkovým počtem 20 bodů. Druhé místo patřilo dětem z Letovic, které získaly celkem 17 bodů. A bronzovou příčku obsadilo pořadatelské město Brno. O vítězství ale tak vlastně nešlo. Hlavním cílem pořadatelů bylo ukázat všem, jak mohou děti trávit volný čas sportem a nesedět doma u počítačů či mobilů.