5. ročník Memoriálu Miroslava Vocilky

Uplynulý víkend patřil ve sportovní hale a v tělocvičnách Gymnázia Znojmo a Střední zdravotnické školy ve Znojmě mladým volejbalistům a volejbalistkám. Jako vzpomínka na vynikajícího volejbalistu, trenéra, učitele a člověka zde probíhal již pátý ročník Memoriálu Miroslava Vocilky.

V sobotu si to mezi sebou pod vysokou sítí rozdaly týmy žákyň a žáků. Mezi dívkami se do turnaje se prezentovalo sedm družstev, které byly rozděleny do dvou skupin, z nichž nejlepších čtyři týmy pak postupovaly do semifinálových bojů. Na post nejvyšší po vyrovnaných bojích dosáhly žákyně Junioru Brno, které si ve finálovém souboji poradily s domácím týmem VK PFN Znojmo.

Pořadí turnaje žákyň: 1. Junior Brno, 2. VK PFN Znojmo, 3. ŠSK Demlova Jihlava, 4. Sokol Šlapanice, 5. Sokol Havlíčkův Brod, 6. Fosfa Břeclav „A“, 7. Fosfa Břeclav „B“. Nejlepší hráčkou v turnaji žákyň byla dle rozhodčích a trenérů Nicol Zajíčková z vítězného brněnského týmu.

V kategorii žáků bylo původně šest přihlášených týmů, z toho tři se ale na poslední chvíli kvůli zdravotním komplikacím a karanténám odhlásili. Navíc za znojemský klub nastoupilo „béčko“, protože nejlepší domácí hráči byli na veleúspěšném Mistrovství České republiky mladších žáků, na němž získali historicky druhý titul mistrů ČR pro Znojmo.   Pouhá trojic družstev tak hrála systémem každý s každým dvakrát, aby každý tým odehrál v turnaji čtyři utkání. Pořadí turnaje žáků: 1. Volejbal Velké Meziříčí, 2. VK PFN Znojmo „B“, 3. Fosfa Břeclav. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Antonín Homola z Velkého Meziříčí.

Nedělní program byl vyhrazen turnaji juniorů a juniorek, v nichž nastoupilo celkem 18 týmů. Mezi juniorkami se utkalo celkem dvanáct družstev, rozdělených do čtyř základních skupin. Po odehrání skupin se určilo průběžné pořadí, které stanovilo složení dalších čtyř finálových skupin o celkové umístění. Nadmíru se dařilo dvěma domácím týmům, které oba vyhrály svou základní skupinu a bojovaly tak v popředí celého turnaje. Znojemské juniorky nakonec obsadily v nabité konkurenci druhé místo a kadetky Znojma skončily páté. Pořadí turnaje juniorek: 1. SK Hlincovka České Budějovice, 2. VK PFN Znojmo juniorky, 3. Fosfa Břeclav, 4. ŠSK Demlova Jihlava, 5. VK PFN Znojmo kadetky, 6. TJ Ostrava, 7. TJ Sokol Bedřichov, 8. TJ Jiskra Havlíčkův Brod, 9. Volley Hollabrunn, 10. VSK Český Krumlov, 11. Junior Brno, 12. Sokol Drásov. Nejlepší hráčkou se stala Nela Jasečková z SK Hlincovka.                 Šest chlapeckých juniorských týmů bojovalo systémem každý s každým. Vedle domácího týmu se účastnily turnaje družstva Ostravy, Vyškova, Českého Krumlova, Břeclavi a Jihlavy. Turnaji jasně kraloval extraligový celek juniorů VK Ostrava, který neztratil ani set. Čtyři vítězství z pěti možných si pak připsal domácí tým VK PFN Znojmo, který tak obsadil druhou příčku Pořadí turnaje juniorů: 1. VK Ostrava, 2. VK PFN Znojmo, 3. Fosfa Břeclav, 4. VSK Český Krumlov, 5. Volejbal Vyškov, 6. ŠSK Demlova Jihlava. Nejlepším hráčem byl nahrávač VK Ostrava Vojtěch Vašíček.