Úspěšné tažení našich žáků v Českém poháru aneb sedm statečných zvládlo závěrečné kolo ČP

Minulý týden se vydalo sedm volejbalových žáků na závěrečné kolo ČP do Nového Jičína. Odjeli pouze v sedmi lidech, poněvadž v týmu jsou dva ústřední hráči zraněni a družstvu se v dnešní době nevyhnulo ani onemocnění covidem.

Chlapci odjeli s cílem vybojovat alespoň sedmé místo, aby si zajistili při spojení východní a západní části republiky možnost hrát v nejlepší výkonnostní skupině.

V sobotu v základní skupině vyhráli proti týmům Velkého Meziříčí 2:1, proti Zlínu, Novému Jičínu a VK Ostrava zvítězili přesvědčivě 2:0. V posledním zápasu už neměli dostatek sil na výborně hrající tým z Kojetína a prohráli vždy až v koncovce 0:2. Úkol splnili už první den, kdy vybojovali postup do semifinále o 1.- 4.místo.

V neděli už však týmy  z VK Brno a opět tým z Kojetína byly nad naše síly, a tak znojemští chlapci i v oslabené sestavě obsadili krásné  4.místo. A do dalších bojů, kdy se utkají už s českou skupinou, budou hrát v nejlepší osmičce v ČR.

Znojemský okres reprezentovali : nahrávači M.Štancl,  P.Sádlo, smečaři J.Kaláb, Š.David, blokaři H.Hruška , T.Lintner a univerzál K.Plánský. Tým VK PFN Znojmo trénují Marek Jakubec a Ladislav Fiala.

Mohlo by se vám také líbit

Leave a Comment