Český pohár – žákyně A – finálové turnaje

Ve dnech 13.1. a 14.1.2018 se žákyně VK Pegas Znojmo A zúčastnily 4. kola Českého poháru – jedná se o celoroční soutěž, která probíhá formou kolových turnajů. První tři kola je turnaj rozdělen na českou a moravskou část, kdy proti sobě nastupuje osm týmů hrajících v jedné skupině, dva nejlepší týmy ze skupiny vždy postupují nahoru a dva nejhorší sestupují dolů do dalších výkonnostních skupin.

Nyní po úspěšné 1. Části ČP jsme jako jeden z nejlepších 24 týmů z České republiky vyrazily na další kolo, tentokrát již do Čech – vstříc novým a neznámým soupeřům. Do prvního zápasu jsme nastoupily proti domácímu družstvu TJ Orion Praha A. A i když naše první zápasy nebývají 100%, tak mohu říct, že jsme si vítězství vydobyly. Soupeře jsme nepodcenily a od začátku hrály soustředěně. Vítězství 2:0 na sety bylo naše. Druhý zápas jsme hrály proti týmu VK Sever Žatec. V prvním setu jsme si vedly dobře, a také vyhrály, ale ve druhém setu jsme začaly chybovat na příjmu, přestaly jsme hrát a věřit sami sobě. Set jsme již nedokázali otočit a následná prohra znamenala stav 1:1. Rozhodující 3. zkrácený set měl určit vítěze. Zahájily jsme dobře, šly jsme do toho s větší bojovností a s vzájemnou podporou a soupeře zatlačily, ale po drobném náskoku jsme přestaly hrát, začaly chybovat a až pozdě jsme si uvědomily, že nic není zadarmo, že musíme vždy udělat maximum a nevypustit žádný míč. Znamenalo to pro nás porážku 1:2. Třetím družstvem v naší skupině pro nás byly velkou výzvou hráčky z bašty volejbalu – Českých Budějovic. Po předchozí porážce s Žatcem jsme do zápasu nastoupily s touhou vyhrát a s velkým nasazením celého týmu. A to se taky odrazilo na výsledku, vyhrály jsme 2:0 na sety! V posledním sobotním zápase nás čekal Nový Jičín, pro nás známý soupeř z předešlých kol, takže jsme věděly, jak hrají. Utkání jsme hrály ve večerních hodinách a únava za celý den už byla znát, ale držela nás vítězná nálada. V prvním setu jsme udržely soustředěnost a plnily pokyny, které nám byly dány, a tak získaly první set. Do druhého setu jsme šly se stejným cílem. Následovala výhra 2:0! V neděli nás čekaly ještě tři soupeři. V prvním zápase jsme se utkaly proti Olympu Praha D. Herně na tom byl podobně jako tým Orion Praha. V prvním setu se nám nedařil příjem, klesla nám motivace, a proto jsme prohrály, ale do druhého setu jsme nastoupily mnohem lépe. Začaly jsme mluvit, vykrývat se a navzájem se podporovat. V tiebreaku jsme musely (chtěly) obhájit vítězství, protože tento zápas byl důležitý, a to se nám i podařilo – zvítězily jsme 2:1 na sety. Dalším soupeřem, který nás čekal, byl taktéž pro nás známý, výborný – VK Prostějov. V předcházejících kolech jsme se s tímto soupeřem tahaly o každý balón, ale v tomto zápasu se nám dařilo více. Byly jsme lepší jak v poli, tak na síti a suverénně jsme vyhrály 2:0. Poslední zápas byl jeden z nejemocionálnějších zápasů z celého víkendu. Čekal nás soupeř Sokol Frýdek-Místek. Před zápasem jsme se dozvěděly, že bojujeme o první místo ve skupině. Ještě se nám nepodařilo toto družstvo nikdy porazit. Do prvního setu jsme nastoupily odhodlaně, plnily jsme postavení a jednoznačně jsme chtěly vyhrát. Celý set jsme byly ve vedení, a taky jsme první set vyhrály – senzace! V druhém setu jsme se nenechaly unést, ale soupeř začal více hrát a jejich servis nám znepříjemnil hru. Tak málo nám scházelo k vítězství….druhý set jsme prohrály 24:26. Do tiebreaku jsme daly úplně všechno, i když jsme dostaly ze začátku dlouhou sérii servisů (prohrávaly jsme 0:10), tak i přesto jsme bojovaly. Z každého balónu se radovaly, věřily že se to dá ještě otočit, až do posledního balónu jsme neztrácely naději. Ukázalo se, že jsme tým, který se umí vyhecovat co k nejlepšímu výsledku. Nakonec jsme prohrály 1:2 na sety, ale dovolím si říct, že jsme předvedly parádní volejbal.

Celý víkend hodnotím pozitivně, samozřejmě, že byly i špatné chvíle, kdy se nedařilo, ale vždy jsme si navzájem pomohly a trenérka i rodiče nás vždy maximálně podpořily! Posunuly jsme se zase o kus dál jak herně, tak i psychicky. Sice jsme těsně prohrály proti Frýdku-Místku, takže bychom měly být druhé, ale Frýdek- Místek kontumačně prohrál nad Olympem Praha, a proto jsme jako tým s nejvíce body nakonec přeci jen obsadily první místo ve skupině, příště díky tomu hrajeme mezi 16 nejlepšími týmy v ČR! Držte nám palce do dalšího kola – postupujeme výš!!

Článek napsala Nikol Szunyogová (smečařka družstva)

odměna pro hladové

VK Pegas Znojmo A: Lucka Dvořáková, Nikol (Suny) Szunyogová, Týna Vágnerová, Terka Bartošová, Majda Ludvíková, Klárka Poláková, Míša Čechová, Lucka (Svobi) Svobodová a trenérka družstva: Mgr. Nikola Barcalová